Tenis Dersi

Yıllarını tenise adamış ve binlerce özel tenis dersi vermiş tenis antrenorlerinden tenis kursu almak ister misiniz ? Yeni başlayanlardan,çocuk tenis eğitimine,veteran tenisinden performans tenisine özel ve grup tenis dersleri verilir. Etiler,ulus,ortaköy,istinye ve beşiktaş bölgesinde tenis dersi almak isteyenler bizlere ulaşabilirler. 

Tenis Dersini Nasıl Veriyoruz?

Tenis dersi almak isteyen kişilerde, öncelikle yeni spora başlamanın vermiş olduğu heyecan,stres,kaygı ve buna bağlı olarak acaba tenis sporunu öğrenebilir miyim sorusu akıllara geliyor. Antrenör olarak her antrenöre naçizane tavsiyem ''empati yeteneğini'' geliştirmek. Bizler 25 yılı aşkın kortlarda olduğumuz için yeni başlayan çocuk ya da yetişkin tenis eğitiminde bizi anlamaları için sadeleştirilmiş tenis dili kullanıyoruz. Bizler sadece tenis antrenörüyüz bizler de başka spor dallarında,sanat,spor alanında eğitim almaya gittiğimiz zaman bize çok sade ve yeni başlayanın anlayacağı şekilde anlatılmasını bekleriz. Ya da başka bir örnekle piyano dersi almaya aldığımızı varsayalım. İlk defa piyanonun tuşlarına basmanın heyecanıyla derse geldik ve hoca bize si-bemol gibi terimler kullanarak dersi anlatmaya başlarsa muhtemelen beynimiz ''error'' verir. Hatta üstüne bir de bizden güzel bir performans beklerse vay halimize. Zaten kafada onlarca şey kurgulayarak geldiğimiz piyanonun ilk dersi müzikten soğumaya kadar gider. Demem o ki sporun hangi dalında eğitim verirse versin mutlaka her antrenör başka spor dallarında hiç bilmediği bir konuda eğitim almalı ki öğrencinin nasıl bir psikolojide olduğunu öğrenmeli. Kendini karşı tarafın yerine koyarak öğrenme metodları geliştirmeli. 
Bu sebeplerden dolayı ''ilk tenis dersine'' veteran olsun,yeni başlayan olsun isterse de performans oyuncusu olsun ''tanışma dersi'' diyoruz. Unutmayalım çocuklarınız ya da siz hayatınızda ilk defa yeni bir insanla karşı karşıya geliyor ve beceri isteyen bir konu için kortta buluşuyorsunuz. Benim öğrencilerime vermiş olduğum ilk tavsiye eğlenmektir. Bu sistemin tenis ve spor literatüründe bir ismi var. ''Enjoy and Play''. Tabi ki dersini boşa geçirmek,vakit öldürmek ve çocuklar sırf evden gitsin mantığıyla verilen eğitim adı altında para tuzaklarına karşıyız. Evet çocuklar sokağa çıkıp spor yapmalı,sosyalleşmeli,yeni şeyler öğrenmeli hem beynini hem bedenini dinç tutmalı fakat boşa geçen bir ders ömürden geçen zaman demektir. Peki tenis dersi tüm dünyada nasıl ilerler? Nasıl bir yol haritası izlenmelidir?

Tenis Dersi (Kursu) Temel Eğitimi Yaş Gruplarına Göre Planlama

Tenis Kursu Fiyatları

Tenis dersi seansı 45 dakikadır. Tenis dersi fiyatı tek seans 150 TL'dir. 

 


Sedat Ayoğlu 0532 635 79 59 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Teniste Forehand Vuruşu Nasıl Yapılır?

Backhand Nedir

Backhand Vuruşu