Koronavirüs Sonrası Tenis Dersleri Nasıl Olmalı

Covid 19 sürecinde, benim okuduklarım anladiklarima istinaden,buna ek olarak hali hazırda diğer sitelerde bu süreçte eğitim verirken gördüğüm eksikliklere istinaden 2020 yıl sonuna kadar "Yeni Dönem tenis eğitimi " bu şekilde olacaktır .

1) Tenis kortunda bulunan oturma bankları karşılıklı olarak kortun kenarına sabitlenmeli. Bu şekilde oyuncular/öğrenciler/antrenör birbirleriyle yakın teması sıfıra inecektir. 
2) Tenis kortlarına mutlak suretle dezenfektan konulmali. Fakat kort kapalıyken bile tellerden çocuklar dezenfektana zarar verileceği hesaba katılarak dezenfektan/kolonya/ ıslak mendil/ gerekirse maske temini tamamen tarafımdan karşılanacaktır. 
3) Tenis toplarını isterse öğrenci kendine ait olarak alabilir ve her derse kendi toplarını getirebilir. Eğer antrenörün topları kullanılacaksa öğrenciler toplara eliyle temas edemez sadece raketiyle topları kenara toplar ve antrenör öğrencinin kendisinden uzaklaşmasını bekler ve topları antrenör toplar. 
4) Buna bağlı olarak öğrencinin servis çalışması Haziran ayı boyunca olmayacaktır. Sadece forehand/ backhand/vole smaç ve yardımcı vuruşlar gösterilecek. Covid 19 virüsünün ülkemizdeki durumuna göre her ay plan değişikliği yapılabilir. 
5) Bir önceki öğrenci ve bir sonraki öğrenci karşı karşıya gelmemesi ve virüsün tenis kortunda havada asılı kalması ihtimaline karşı her ders arası 15 dakika ara verilip kortun boş kalması sağlanacaktır. Bu esnada korta bakıcılar ve boş insanlar girmesin diye kortların anahtarları yönetim tarafından yedekleri verilmesi talep edilecektir. 
6) Grup dersleri kesinlikle yasaktır. 
7) Tenis kort kapısını ( o an ders yaptığım) ben dezenfekte edeceğim. Tavsiyem gazebo ve diğer kapılara evden gelirken dokunan öğrencim olursa hemen elini dezenfekte etmesi. 
8) Çocuklarla bana para gönderen ya da elden para vermek isteyen veliler kapalı zarfta vermeleri rica olunur. Tavsiyem hesaba transfer çok daha sağlıklı olacaktır. 
9) Herkesin kendi raketi olmalı. 
10) Hangi sebeple olursa olsun kort içindeki mesafemiz en az 2 metre olacak. 
11) Eger öğrencinin kondisyon calismasi varsa her ogrenci kendi kondisyon aletini kendi getirecek. Örneğin; "Ip" 
12) Yukarıda bahsi geçen tüm maddeler benden ders alma esnasında öğrencilere verdiğim taahhuttur ve tavsiyedir. Benim kortta olmadigim dönemlerde tenis oynayan öğrencilerin sorumluluğu tamamen kendilerine aittir.

Not: Covid 19 sonrası özel bir sitede koymuş olduğum kuralları içermektedir. Sizler mutlaka Türkiye Tenis Federasyonu'nun talimatnamelerine de göz atınız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Teniste Forehand Vuruşu Nasıl Yapılır?

Backhand Nedir

Backhand Vuruşu